mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi goście próbują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, lasagne i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu są również mniej typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Obiad w klimacie włoskim z całą pewnością musi zawierać również trunek. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. Pasta czyli makarony Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film