×

Wszystko dla kobiet

Wszystko dla kobiet

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w rzeczywistości to jedynie numer. Masz prawo posiadać 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 i czuć się na 35. Lecz możesz także posiadać 50 lat, lecz wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie dbasz o własne ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

sprawy dla kobiet

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, umieją one też ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała.