Kraków przychylny biznesmenom

Głównym spośród największych przeszkód w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości aut na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.